Pałacowy Salon Literacko – Muzyczny

Projekt ma na celu zapoznanie słuchaczy z literaturą i muzyką na zasadach partnerskich. Projekt jest realizowany w Pałacu Sztuki w Krakowie, który przede wszystkim kojarzony jest z wystawami, a potencjał miejsca jest o wiele większy. Nasz projekt wzbogaca to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, o inne gatunki artystyczne. Muzyka rozbrzmiewa na tle dzieł sztuki tworząc nową synkretyczną jakość, miłośnicy sztuk wizualnych mają okazję zainspirować się innymi dziedzinami sztuki, a publiczność literacko-muzyczna rozmiłować w malarstwie. Każdorazowo w ramach wydarzenia prócz wysłuchania prezentacji literackich i recitalu muzycznego jest okazja poznać bliżej autorów w trakcie moderowanego przez gospodarza wieczoru wywiadu. Pomysłodawca i prowadzącą  jest Bożena Boba-Dyga.
Na scenie Pałacowego Salonu Literacko Muzycznego do tej pory zaprezentowali się między innymi: Philippe ArgentyZbigniew Bargielski, Wojciech Bonowicz,Cracow Duo, Agata Dębicka, 
Duo Ardente,  Duo del Gesu,  Duo Zimka & Ochwat, Anna Mikulska, Ewa Sonnenberg, Michał Zabłocki, Elżbieta Zechenter-Spławińska.
Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny prowadzi pomysłodawczyni projektu Bożena Boba-Dyga: artystka interdyscyplinarna, poetka, wokalistka, kompozytorka i konserwatorka dzieł sztuki.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Art Forum oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie przy wsparciu finansowym ze środków miasta Krakowa.