W dniu 25 sierpnia o godz. 17:00 w Pałacu Sztuki w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu ,,Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny”.

Spotkanie ma na celu zapoznanie słuchaczy z dość rzadkim połączeniem sztuki literacko-muzycznej. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Sztuki w Krakowie, który przede wszystkim kojarzy się z licznymi wystawami rzeźby oraz malarstwa, które na co dzień odwiedzają nie tylko ich miejscowi entuzjaści, ale również rzesze turystów. Jest to więc doskonałe miejsce, aby móc zaprezentować inne dziedziny sztuki w nowej formie – literaturę i muzykę.

W wydarzenie zaangażowanych jest wiele znanych krakowskich twórców. W części literackiej zaprezentuje się: Małgorzata Lebda – Autorka pięciu książek poetyckich, jej tom Sny uckermärkerów został nominowany w 2019 roku do Wrocławskiej Nagrody Silesius w kategorii Książka Roku, została nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia. W części muzycznej wydarzenia zaprezentują się Katarzyna Wiwer – sopran, oraz Marek Szlezer – fortepian, wybitni krakowscy muzycy.   W ramach wydarzenia prócz literatury i koncertu, znajdą się wywiady z literatami i muzykami o ich życiu i twórczości oraz o kompozytorach i repertuarze wybranym na koncert, a publiczność będzie miała szansę na bezpośrednią dyskusję z nimi.

Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny poprowadzi pomysłodawca projektu Bożena Boba-Dyga: artystka interdyscyplinarna, poetka, wokalistka, kompozytorka i konserwatorka dzieł sztuki.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Art Forum oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MIASTA KRAKOWA

https://www.krakow.pl/

W związku z wprowadzonym stanem epidemii wirusa SARS – CoV- 2 i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona. Zalecamy dokonanie rezerwacji poprzez e-mail: zgloszenia.pslm@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.