14 grudnia 2019 o godz. 19:00 w Krakowskim Forum Kultury odbędzie się spektakl pn. “I’m Still Standing” na który serdecznie zapraszamy!

I’M STILL STANDING

Julia Dyga wraz z Katarzyną Dudzic-Grabińską poszukiwać będą miękkości formy, korzystając ze skomplikowanej tkanki ludzkiego ciała i obiektów scenicznych inspirowanych twórczością Magdaleny Abakanowicz.
Zszywając i sztukując współczesną kobiecość z elementami biograficznymi samej artystki, będą poszukiwać odpowiedzi na pytania o samotność artysty, człowieka w kulturze nadmiaru i szumu informacyjnego.

Julia Dyga – aktorka dramatyczna i lalkowa, fotomodelka. Absolwentka wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, filii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Była stypendystka za wybitne osiągnięcia w nauce. Zagrała w spektaklach: Piękna i Bestia (rola Pięknej), Cudowna lampa Alladyna (rola księżniczki) w Teatrze Groteska w Krakowie, Vivat Podgórze w Teatrze KTO w Krakowie, Kwiat Paproci (animator lalki Małego Stasia) w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Wystąpiła w operze Imeneo w Delitzsch w Niemczech, współtworzyła
performace Pfingstausflug ins Freie w Klosterbuch w Niemczech. Wraz z kolektywem Marka Chołoniewskiego GrupLab wystąpiła na festiwalu Audio Art w Krakowie.

Katarzyna Dudzic-Grabińska- rocznik ’86, tłumacz literatury czeskiej i słowackiej, muzyk klasyczny. Studentka wrocławskiej AST, absolwentka slawistyki na UWr. Pięć lat mieszkała w Bratysławie, gdzie pracowała dla Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i Slovak Foreign Policy Association. Jako reżyser i dramatopisarz zadebiutowała w 2014 roku w słowackim Instytucie Teatralnym. W 2017 roku w PTL Tęcza w Słupsku wyreżyserowała „Tymoteusza wśród ptaków” J. Wilkowskiego, w 2018 „Aleję Narodową” J. Rudiša dla Teatru Polskiego w Podziemiu – spektakl nagrodzony na festiwalu Pestka w Jeleniej Górze i prezentowany na festiwalu Scena Wolności w Słupsku. Dla Festiwalu Lokoranga 2018 w Kalkucie przygotowała spektakl na podstawie “Odprawy posłów greckich”. Z A. Wolny-Hamkało stworzyła czytanie performatywne tekstów Ołeha Sencowa na MF Opowiadania 2018. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym wyreżyserowała “Cicho/Tuxo” M. Drab, opowieść o pierwszym dniu ukraińskiego nastolatka w polskiej szkole (premiera 28.10.2019). Od listopada w Muzeum Pana Tadeusza można oglądać jej wideoinstalację “Przesłuchanie”, filmową rekonstrukcję uwięzienia Mickiewicza podczas procesu filomatów/filaretów.

Bilety w cenie 20/30 zł.